Jak długo potrwa korekta na Ethereum?

0
265

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 700 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się w ramach trwającego trendu wzrostowego. Kurs ETH porusza się w tej tendencji od drugiej połowy września. W ten sposób udało się wywindować wycenę Ethereum na pułap 3 670 dolarów.

Jak długo potrwa korekta na Ethereum?

ETHEREUM H1

źródło: xStation

Strefa popytowa

Obecnie obserwujemy powolną korektę na rynku kryptowalut. W przypadku ETH notowania spadają wyraźnie poniżej 3 500 dolarów za sztukę. Pierwszym poziomem technicznym jest strefa popytowa 3 280 dolarów. Tam też znajduje się mierzenie Fibonacciego 38,2% z całego swingu wzrostowego.

Poprzedni artykułCzy to koniec wzrostów na indeksie WIG20?
Następny artykułFibonacci rozgrywa SP500. Dwie zapory podażowe na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.