Czy to koniec wzrostów na indeksie WIG20?

0
210

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania polskiego indeksu giełdowego WIG20 na interwale tygodniowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku lat. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 400 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od szczytu cenowego po kursie 2 650 punktów. Lata 2018 oraz 2019 przyniosły jednak wyraźny negatywny sentyment. Przez ten okres czasu obserwowaliśmy sukcesywną wyprzedaż na rynku akcyjnym. Zakończeniem tej tendencji przyniosła panika z początku pandemii.

Czy to koniec wzrostów na indeksie WIG20?

WIG20 W1

źródło: xStation

Strefa oporu

Notowania odrobiły obecnie zdecydowaną większość wyprzedaży. Kurs zaczyna testować ostatnie wewnętrzne mierzenie, które dotyczy współczynnika 88,6% fibo. Uznajemy to za strefę oporu i rekomenduję obserwację zachowania kursu w okolicy cenowej 2 500 punktów.

Poprzedni artykułCzy waluty surowcowe będą dalej rosły? Sytuacja na wykresie NZDUSD
Następny artykułJak długo potrwa korekta na Ethereum?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.