Czy waluty surowcowe będą dalej rosły? Sytuacja na wykresie NZDUSD

0
67

Korekta spadkowa i formacja klina

Analizę pary NZDUSD rozpoczniemy od wykresu tygodniowego, na którym jest widoczna sekwencja wzrostowa trwająca – jak na wielu instrumentach – od pierwszej fali koronawirusa. W tym czasie NZDUSD zwane popularnie Kiwi urosło prawie 2000 pipsów. Koniec lutego przyniósł korektę spadkową, której prawdopodobne zakończenie miało miejsce w połowie sierpnia tego roku. Cena wypełniła układ FE100 czyli równość korekt AB=CD. Po dwóch tygodniach dynamicznych wzrostów, doszło następnie do ich skorygowania o 78.6%. Całość ruchu korekcyjnego przybiera postać klina zniżkującego, z którego statystycznie częściej dochodzi do wybicia górą. Stąd póki co scenariusz wzrostowy jeśli chodzi o interwał tygodniowy.

Czy waluty surowcowe będą dalej rosły? Sytuacja na wykresie NZDUSD

NZDUSD W1

Źródło: xStation

Techniczne poziomy oporu na H4

Na wykresie H4 cena buduje schemat, który wygląda na korektę prostą, stąd postaramy się wyznaczyć poziomy oporu do zagrania na krótko. Mając na uwadze trend wzrostowy z W1, ewentualne spadki należy traktować jako korektę spadkową przed dalszymi wzrostami.

– Pierwsza ciekawa strefa to zgrupowanie dwóch mierzeń Fibo: 61.8 odcinka XA oraz 127.2 odcinka BC. Ponadto znajduje się tam układ AB=CD, co tworzy razem okolice 0.7000 pierwszym poziomem wartym obserwacji w kontekście spadków.

– Drugi poziom oporu (okolice 0.7040-0.7045) to układ harmoniczny Leonarda i zniesienie 161.8 fali BC

Czy waluty surowcowe będą dalej rosły? Sytuacja na wykresie NZDUSD

NZDUSD H4

Źródło: xStation

Poprzedni artykułDalsze osłabianie się jena. EURJPY w drodze na nowe szczyty?
Następny artykułCzy to koniec wzrostów na indeksie WIG20?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Z wykształcenia inżynier chemik, po 13 latach pracy w korporacji postanowił oddać się w pełni rynkom finansowym by spełniać marzenia o wolności i niezależności. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.