Dalsze osłabianie się jena. EURJPY w drodze na nowe szczyty?

0
290

Trend wzrostowy wybroniony?

Obserwując akcję cenową EURJPY od marca 2020 na wykresie tygodniowym widoczne są trzy korekty spadkowe o podobnym zakresie ponad 500-pipsowym. Ostatnia z korekt została zakończona klasyczną formacją podwójnego dna. Widoczne są również dwie formacje świecowe: objęcia hossy i pinbara (zaznaczone strzałkami), który wybroniły kurs pary przed dalszymi spadkami. Jeśliby trend wzrostowy miał być kontynuowany, spodziewane jest wyjście ceny na nowe maksima w długim terminie.

Dalsze osłabianie się jena. EURJPY w drodze na nowe szczyty?

EURJPY W1

Źródło: xStation

Najbliższe zapory podażowe

Przechodząc na niższy interwał sesyjny (D1), mamy do czynienia z kolejną mocną świecą popytową, która wybija z obszaru konsolidacji trwającego od połowy lipca. Stosujemy klasyczne mierzenia w celu znalezienia ewentualnych obszarów reakcji, w tym przypadku podażowej.

Dalsze osłabianie się jena. EURJPY w drodze na nowe szczyty?

EURJPY D1

Źródło: xStation

– Zniesienie wewnętrzne 61.8, czyli najsilniejsze z wewnętrznych zniesień Fibo, na które jen „lubi” reagować, znajduje się na poziomie 131.74;

– Zewnętrzne zniesienie 161.8 ostatniej korekty spadkowej mieści się w okolicach 131.78, tworząc z małym Phi silny klaster Fibo;

– Dodatkowo w odległości około 20 pipsów od powyższych poziomów możemy wyznaczyć wydłużenie FE 127.2 korekty prostej (zygzaka).

Ewentualna reakcja podażowa w wyznaczonej strefie może mieć jedynie charakter korekcyjny, biorąc pod uwagę szerszy wzrostowy sentyment na parze. Jak zawsze, warto poczekać na reakcję w postaci formacji świecowych.