Jak długo potrwa obecna wyprzedaż na rynku srebra?

0
195

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania srebra na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2,40 USD.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 23 dolarów za uncję. Pierwsze dwa tygodnie listopada były okresem, w którym cena srebra wyraźnie rosła. Wierzchołek zarysowany został na wysokości cenowej 25,40 USD za uncję.

Jak długo potrwa obecna wyprzedaż na rynku srebra?

SILVER H4

źródło: xStation

Wsparcie

Warto zauważyć poziom na jakim obecnie handlowane jest srebro. Kurs bowiem testuje techniczną strefę wsparcia po cenie 23,90 USD za uncję. Potrzebujemy jednak dodatkowych potwierdzeń, aby wskazany poziom zacząć rozgrywać. Dlatego też obserwujemy układ na interwale 1-godzinowym, gdzie oznaki odreagowania powinny być widoczne wystarczająco wcześnie.

Jak długo potrwa obecna wyprzedaż na rynku srebra?

SILVER H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułKorekta na ropie nabiera tempa – Czy to już zmiana trendu?
Następny artykułSzklany sufit na dolarze. 61,8% fibo na Bitcoinie przed nami
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.