Korekta na ropie nabiera tempa – Czy to już zmiana trendu?

0
184

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale tygodniowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 68 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 18 dolarów za baryłkę WTI. Dalszy ciąg to silny trend wzrostowy, który nadal się utrzymywany. W ramach widocznych wzrostów cena baryłki ropy naftowej wzrosła kilkukrotnie.

Korekta na ropie nabiera tempa   Czy to już zmiana trendu?

WTI W1

źródło: xStation

Korekta

Obecne spadki na ropie naftowej są częścią scenariusza korekcyjnego AB=CD. Mamy tutaj przykład korekty pędzącej 1do1, w którym pułap wsparcia wyznacza mierzenie FE100 po cenie 70,20 USD. Przy utrzymaniu bieżącej dynamiki, notowania mogą zaksięgować ten poziom popytowy jeszcze w bieżącym tygodniu.

Korekta na ropie nabiera tempa   Czy to już zmiana trendu?

WTI D1

źródło: xStation

Poprzedni artykułSilne spadki na metalach. Te poziomy warto mieć na oku
Następny artykułJak długo potrwa obecna wyprzedaż na rynku srebra?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.