Silne spadki na metalach. Te poziomy warto mieć na oku

0
249

Prawie 2.5% przecena na złocie

Poniedziałek przynosi silną wyprzedaż na złocie. Dzienna świeca może budzić niepokój o to, czy dalsze wzrosty kruszcu są jeszcze możliwe. Kurs zbliża się do okrągłego poziomu 1800$. Patrząc na wykres dzienny notowań złota możemy wyznaczyć wzrostową sekwencję coraz wyższych dołków trwającą od sierpnia 2021. Obecne spadki wpisują się w korektę spadkową, której koniec spróbujemy wyznaczyć. Pomiar swingów wzrostowych odpowiednio z początku sierpnia i końca września wyznacza dwa zniesienia (50% i 61.8%) na tym samym poziomie ok 1780$. W niedalekiej odległości znajduje się układ FE161% oparty na korekcie pędzącej (1788). Można się spodziewać reakcji wzrostowej w tej strefie. Aktywacja popytu pozwoliłaby wybronić tendencję wzrostową (zielone strzałki).

Silne spadki na metalach. Te poziomy warto mieć na oku

ZŁOTO D1

Źródło: xStation

Potencjalny układ OneToOne na srebrze

Nieco mniejszą przecenę zalicza dziś srebro. Kurs jeszcze znajduje się pod wpływem formacji odwróconej głowy z ramionami. Tu kluczowy dla dalszego trendu wzrostowego jest poziom 23.50. Na poziom wsparcia w tym rejonie składa się:

– zniesienie 78.6 ostatniego swingu wzrostowego

– układ OneToOne na korekcie pędzącej

– poziom ZZB (biegunowość wsparcieopór)

Dość ważnym oporem dla ewentualnych wzrostów jest w dalszym ciągu zniesienie 61.8 całego ruchu spadkowego oraz strefa ZZB (25.70-26.00).

Silne spadki na metalach. Te poziomy warto mieć na oku

SREBRO D1

Źródło: xStation