Trwa korekta na polskim rynku akcji – Czy warto już kupować?

0
204

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania polskiego indeksu WIG20 na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 000 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty spadkowej, która będzie częścią do bieżącego schematu technicznego. Widoczna fala wzrostowa rozpoczęła się od czerwca 2020 roku i nadal jest aktualna.

Trwa korekta na polskim rynku akcji   Czy warto już kupować?

WIG20 D1

źródło: xStation

Korekta

Obecnie obserwujemy dynamiczną korektę na polskim rynku akcji. Indeks WIG20 odbija się od poziomu 2 480 punktów i jest coraz bliżej bariery 2 200 punktów. Szeroki target dla sprzedających opiera się na mierzeniu 38,2% z całego swingu wzrostowego. Główne potwierdzenie dla wyznaczonego schematu stanowi mierzenie FE100 wspomniane na powyższym wykresie.

Trwa korekta na polskim rynku akcji   Czy warto już kupować?

WIG20 H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułOczekiwane spadki na rynku złota – Jaki będzie ich zasięg?
Następny artykułSilne spadki na metalach. Te poziomy warto mieć na oku
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.