Oczekiwane spadki na rynku złota – Jaki będzie ich zasięg?

0
238

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 155 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1 722 dolary za uncję. Po tym fakcie to strona popytowa zdominowała kolejne sesje. Kupujący w dynamiczny sposób wyprowadzili wycenę złota ponad barierę 1 800 dolarów za uncję.

Oczekiwane spadki na rynku złota   Jaki będzie ich zasięg?

GOLD H4

źródło: xStation

Pierwszy target

Spadki na złocie nabierają tempa. Tym samym kurs zbliża się do pierwszej strefy popytowej na małym mierzeniu FE100. Wyznaczony poziom odnosi się do kursu 1 820 dolarów za uncję złota. Dodatkowe potwierdzenie stanowi tutaj współczynnik Fibonacciego 38,2%, który znajduje się precyzyjnie w ramach wyznaczonego wsparcia.

Oczekiwane spadki na rynku złota   Jaki będzie ich zasięg?

GOLD H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułAKADEMIA TRADINGU – Zewnętrzne poziomy Fibonacciego
Następny artykułTrwa korekta na polskim rynku akcji – Czy warto już kupować?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.