Jak długo potrwa odreagowanie na indeksach giełdowych?

0
205

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania amerykańskiego indeksu Dow Jones na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni sesyjnych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2 500 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 36 450 punktów. Kolejne sesje to zdecydowana przewaga strona podażowej. Widoczne ekstremum osiągnięte zostało na otwarciu miesiąca.

Jak długo potrwa odreagowanie na indeksach giełdowych?

US30 H4

źródło: xStation

Mierzenie 61,8%

Po otwarciu nowego tygodnia wzrosty na indeksach przyspieszają. W przypadku amerykańskiego US30 kurs jest coraz bliżej strefy podażowej 35 500 punktów. Mamy tutaj poziom wewnętrznego mierzenia Fibonacciego 61,8%. Potwierdzeniem poziomu oporu jest wyraźna biegunowość obszaru.

Jak długo potrwa odreagowanie na indeksach giełdowych?

US30 H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułCzy ten poziomie na WTI zostanie utrzymany?
Następny artykułSytuacja na jenie – okazje na wzrosty i spadki z wykorzystaniem Fibo
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.