Jak długo USD będzie tracił na wartości?

0
416

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Kabla na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie rynek wyznaczył przedział wahań o rozpiętości około 800 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od maksimum cenowego po kursie 1,3480. Po mniej więcej trzech tygodniach, na wykresie GBPUSD pojawiło się lokalne minimum na wysokości 1,2670. Mamy tu więc przykład dużej trendowej zmienności na Kablu, która była okazją do rentownego tradingu.

Jak długo USD będzie tracił na wartości?

 


GBPUSD H4

źródło: xStation

Wzrostowy target

Z uwagi na coraz to wyższe wyceny GBPUSD w ostatnich dniach, kształtujemy schemat techniczny z założeniem kontynuacji. Odnosząc się do wykresu na interwale 4-godzinowym, mamy tutaj potencjalny układ harmoniczny FT Pattern. W ramach struktury obserwujemy punkt D na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 88,6% fibo. Dodatkowym potwierdzeniem dla strefy oporu 1,3400 jest zewnętrzne 161,8% z fali BC.

Poprzedni artykułRynki po wyborach w USA. Co przyniesie tydzień? – 09.11.2020
Następny artykułDane makro 10.11.2020 – indeks ZEW, JOLT
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.