Jak duża będzie korekta na ropie naftowej?

0
195

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich czterech tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 11 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 61,90 USD. Po tym fakcie przewagę na wykresie przejęli kupujący. Tendencja ta utrzymywała się przez kolejne kilkanaście sesji giełdowych. W ramach swingu wzrostowego notowania przebiły strefę cenową 73 dolarów za baryłkę.

Jak duża będzie korekta na ropie naftowej?

WTI H4

źródło: xStation

Strefy popytowe

Korekta spadkowa na ropie osiąga właśnie pierwszy target spadkowy. Jest to strefa popytowa odnosząca się do okrągłej ceny 70 dolarów za baryłkę. Wyznaczona została za pomocą mierzenia FE100.

Scenariusz korekcyjny zakłada drugą opcję, w której to rynek schodzi nieco niżej. Mamy bowiem poziom wsparcia na wysokości mierzenia 50%, który uzyskuje silne potwierdzenia horyzontalne ~ 67,50 USD.

Poprzedni artykułKorekta wzrostowa na Bitcoinie – Czy spadki już się skończyły?
Następny artykułPoranna okazja na DAX-ie – Czy ten poziom zostanie wybroniony?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.