Poranna okazja na DAX-ie – Czy ten poziom zostanie wybroniony?

0
182

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 950 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się w ramach trwającego trendu spadkowego. W zasadzie przez cały wrzesień rynek porusza się w kierunku południowym.

Poranna okazja na DAX ie   Czy ten poziom zostanie wybroniony?

DAX H1

źródło: xStation

Strefy FE100

Po otwarciu wtorkowej sesji obserwujemy silny popyt. Notowania w ramach lokalnych wzrostów osiągają właśnie ciekawy poziom techniczny. Jest to strefa oporu, która oparta jest na mierzeniu korekcyjnym FE100.

Analizujemy tutaj kurs 15 340 punktów. Tam też należy upatrywać podażowych sygnałów na formacjach świecowych. Optymalnym interwałem transakcyjnym powinien być tutaj interwał M30 – H1.

Poprzedni artykułJak duża będzie korekta na ropie naftowej?
Następny artykułTrwa korekta na kryptowalutach – Ethereum wraca ponad 3000 USD
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.