Jak duża może być korekta na Bitcoinie?

0
293

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej BTC w klasycznym ujęciu dolarowym. Wahania obejmują szeroki horyzont czasowy ostatnich kilku miesięcy i zostały zaprezentowane na interwale sesyjnym. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od tegorocznego minimum, które ukształtowane zostało na poziomie cenowym 4 000 dolarów. Wraz z globalnym spadkiem awersji do ryzyka, kapitał zaczął być transferowany nie tylko na rynki akcyjne, ale również do kryptowalut. Przełożyło się to na dynamiczne wzrosty wartości aktywów cyfrowych, a w przypadku Bitcoina na osiągniecie pułapu 19 800 USD.

Jak duża może być korekta na Bitcoinie?

BTCUSD D1

Korekta

źródło: xStation

Dynamiczne wzrosty na rynku kryptowalut w ostatnim czasie zostały powstrzymane. Jest to z pewnością część realizacji zysków przez inwestorów. Od marcowego dołka kurs Bitcoina wzrósł bowiem o około 400%. Obecnie interesują nas dwa scenariusze korekcyjne. Pierwszy z użyciem lokalnego mierzenia FE100, przedstawia założenie korekty pędzącej AB=CD i wyznacza wsparcie po cenie 16 550 dolarów. W przypadku głębszych spadków, pierwszą zaporą popytową powinien być poziom 13 750 USD.

Poprzedni artykułTrzecia próba wybicia na USDJPY?
Następny artykułDane makro 11.12.2020 – indeks PPI, indeks konsumentów
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.