Trzecia próba wybicia na USDJPY?

0
228

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ujka na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały przedział wahań o rozpiętości mniej więcej 200 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego szczytu, który ukształtowany został na poziomie cenowym 105,65. Po tym fakcie na parze walutowej USDJPY pojawiły się dynamiczne spadki. Po kilku sesjach notowania osiągnęły listopadowe minimum, które ukształtowane zostało po kursie 103,65.

Trzecia próba wybicia na USDJPY?

USDJPY H4

Trzecie podejście

źródło: xStation

W drugiej połowie listopada rozpoczęła się aktualna konsolidacja na rynku USDJPY. Notowania ukształtowały dolnego ograniczenie na wspomnianym minimum ~ 103,65. Przedział wahań wynosi obecnie około 100 pipsów, a górna bariera zawiera się w mierzeniu 50% z szerokiego swingu spadkowego. Dzisiejsza sesja przynosi kontynuację wzrostów i zwraca uwagę na możliwość kolejnego ataku na strefę oporu ~ 104,65.

Poprzedni artykułPolski złoty wciąż w grze! Bitcoin reaguje na 61,8% fibo
Następny artykułJak duża może być korekta na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.