Jak duża może być korekta na rynku kryptowalut?

0
331

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z głównych kryptowalut rynkowych – ETH. Rynek został przedstawiony z perspektywy interwały sesyjnego, który pozwala nam przedstawić zakres wahań z ostatnich kilkunastu tygodniu. W tym czasie ETHUSD wyznaczyło przedział cenowy o rozpiętości 310 dolarów, co stanowiło wzrost wartości Ethereum dokładnie o 100%. W pierwszej części wykresu możemy zaobserwować wrześniowe minimum, po którym na rynku kryptowalut pojawił się silny popyt. Ostatnie sesje ukształtowały nam wyceny niewidziane na ETHUSD od ponad 2,5 roku.

Jak duża może być korekta na rynku kryptowalut?


ETHUSD D1

Kluczowe wsparcie

źródło: xStation

W zasadzie od sesji środowej obserwujemy dużą realizację zysków na wykresach kryptowalutowych. Cena dynamicznie spadają i rozwijają nam układy korekcyjne. W przypadku Ethereum korzystamy z pomiaru na pierwszych sesjach wrześniowych, który kształtuje nam najbliższe wsparcie wyższego rzędu. Uzyskujemy tutaj poziom cenowy 440 dolarów za jedno ETH. Patrząc na obecną wycenę z czwartkowego przedpołudnia, pozostało nam jeszcze około 50 dolarów przestrzeni do dalszych spadków.

Poprzedni artykułPoziomy Fibonacciego – najważniejszy element Analizy Technicznej
Następny artykułDane makro 27.11.2020 – PKB, inflacja CPI
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.