Jak duża może być przecena na Ethereum?

0
232

Wzrosty

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z główny kryptowalut rynkowych – ETH. W ramach analizy technicznej przedstawione zostały formacje świecowe z perspektywy interwału 4-godzinowego. Pozwala to zaprezentować przedział wahań za ostatnie kilka tygodni. W tym czasie rynek wyznaczył zmienność obejmującą w sumie 110 – 120 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od minimum cenowego po kursie 300 USD. Jest to jednocześnie najniższa wycena ETHUSD od lipca bieżącego roku.

Jak duża może być przecena na Ethereum?


ETHUSD H4

źródło: xStation

Target spadkowy

Z uwagi na ostatnie spadki jakie pojawiły się na rynku Ethereum, szukamy docelowych poziomów cenowych. Pierwszym istotnym elementem w średnioterminowej perspektywie jest korekta spadkowa z września. W ramach założeń dla korekty pędzącej AB=CD, mamy tutaj możliwość wykorzystania mierzenia FE100. W związku z tym otrzymujemy poziom popytowy jaki powinien być okazją dla kupujących. Dodatkowym potwierdzeniem dla strefy wsparcia jest głębokie mierzenie wewnętrzne 78,6% fibo. Przedstawiana strefa docelowa to kurs 335 USD.

Poprzedni artykułJak znaleźć poziom zwrotu na rynku Złota?
Następny artykułWIELKI KURS ANALIZY TECHNICZNEJ – Formacja harmoniczna Nietoperza
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.