Jak znaleźć poziom zwrotu na rynku Złota?

0
241

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania rynku złota na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę GOLD na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały przedział wahań o rozpiętości około 70 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego maksimum po cenie 1930 USD. Po tym fakcie na wykresie pojawiły się wyraźne spadki. Po nieco ponad tygodniu, rynek wyznaczył minimum cenowe po kursie 1860 dolarów.

Jak znaleźć poziom zwrotu na rynku Złota?


GOLD H1

źródło: xStation

Piątkowy target

Piątkowa sesja amerykańska przynosi odreagowanie na wykresie złota. Cena wraca powyżej bariery 1870 dolarów i kontynuuje marsz na północ. Na horyzoncie pojawia się techniczna strefa podażowa, która wynika z dwóch kluczowych mierzeń. Dokonując pomiaru ostatniej fali spadkowej, otrzymujemy współczynnik 38,2% fibo, natomiast układ overbalance potwierdza tą strefę podażową ~ 1878 USD.

Poprzedni artykułDlaczego SMART MONEY tak zamykają październik?
Następny artykułJak duża może być przecena na Ethereum?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.