Jak duże będzie odreagowanie na Bitcoinie?

0
270

Korekta wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej – BTC, na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu Bitcoina na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 900 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty wzrostowej, która budowana była w trzecim tygodniu lutego. W ramach wspomnianej fali korekcyjnej, ukształtowany został wierzchołek cenowy po kursie 51 755 USD. 

Jak duże będzie odreagowanie na Bitcoinie?

BTCUSD H1

źródło: xStation

Najbliższy opór

Niedzielne popołudnie zapoczątkowało tendencję wzrostową na Bitcoinie. Jest to zarazem schemat korekcyjny, którego target wyznaczają nam techniczne mierzenia. Najbliższym oporem jest bowiem poziom cenowy 49 810 dolarów. Odnosimy się tutaj do schematu AB=CD oraz głębokiego współczynnika wewnętrznego fibo – 78,6%.Przy utrzymaniu obecnej dynamiki, scenariusz może być rozgrywany na wtorkowym otwarciu rynków w Europie.

Poprzedni artykułFed kontra rynek obligacji | Przemysław Kwiecień, 01.03.2021
Następny artykułPróba odreagowania na ropie naftowej
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.