Próba odreagowania na ropie naftowej

0
286

Realizacja zysków

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania czarnego złota ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 4,50 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 63,80 USD. Po tym fakcie na rynku ropy naftowej pojawiła się dość dynamiczna wyprzedaż. Na przełomie miesiąca kurs WTI spadł poniżej 60 dolarów za baryłkę.

Próba odreagowania na ropie naftowej

WTI M30

źródło: xStation

Najbliższy opór

Od wtorkowej sesji azjatyckiej notowania WTI próbują odreagowywać. W związku z tym szukamy pierwszego targetu dla kupujących, który powinien zostać z łatwością osiągnięty. Mamy tutaj układ overbalance ze strefą podażową po cenie 61,10 USD. Dodatkowe potwierdzenie stanowi mierzenie Fibonacciego 38,2%.

Poprzedni artykułJak duże będzie odreagowanie na Bitcoinie?
Następny artykułSilna wyprzedaż dolara kanadyjskiego – Czy ta tendencja się utrzyma?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.