Silna wyprzedaż dolara kanadyjskiego – Czy ta tendencja się utrzyma?

0
127

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDCAD na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania wyznaczyły zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 415 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 1,2880. Po tym fakcie na wykresie Kanadyjczyka pojawiła się wyraźna wyprzedaż. Kapitał dość dynamicznie zaczął migrować do dolara kanadyjskiego. Doprowadziło to do osiągnięcia low cenowego po kursie 1,2470.

Silna wyprzedaż dolara kanadyjskiego   Czy ta tendencja się utrzyma?

USDCAD H4

źródło: xStation

Najbliższy opór

Czwartkowa sesja w ubiegłym tygodniu przyniosła dynamiczną reakcję kupujących. W przeciągu dwóch sesji notowania odrobiły ponad połowę spadków z ostatnich trzech tygodni. Potwierdzona została strefa oporu na wysokości współczynnika Fibonacciego 61,8%. Odnosimy się tutaj do kursu 1,2725. Obecnie pojawia się scenariusz z retestem tego poziomu podażowego i na taki układ też czekamy.

Poprzedni artykułPróba odreagowania na ropie naftowej
Następny artykułSztuczny popyt na SP500? Kolejna fala spadkowa na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.