Jak głęboka będzie korekta na Bitcoinie?

0
332

Swing wzrostowy

Poniższy wykres prezentuje notowania głównego rynku kryptowalut – BTC w stosunku do amerykańskiego dolara. Prezentowany interwał 1-godzinowy pozwala uwzględnić wycenę BTCUSD w ujęciu ostatnich kilku miesięcy. Lewa strona obejmuje początek fali wzrostowej, która rozpoczęła się wraz ze spadkiem awersji do ryzyka na światowych rynkach finansowych. W marca bieżącego roku za jednego Bitcoina trzeba było zapłacić zaledwie 4000 dolarów. Był to zarazem najniższy poziom cenowy od mniej więcej 12 misięcy.

Jak głęboka będzie korekta na Bitcoinie?


BTCUSD D1

źródło: xStation

Potwierdzone wsparcie

Drugi i trzeci kwartał 2020 roku przynoszą wyraźne odreagowanie na rynku kryptowalut. Prekursorem kierunku północnego jeszcze oczywiście Bitcoin, który wyznacza szerokie trendy rynkowe. Wysoki optymizm utrzymał się aż do połowy sierpnia, a kur osiągnął maksimum po cenie 12 400 dolarów. Ostatnie kilkanaście sesji przynosi wyprzedaż kryptowalut, a w przypadku BTC zbliżamy się do okrągłej bariery 10 000 dolarów. Techniczną strefą popytową jest tutaj pułap mierzenia 38,2% fibo z całej fali wzrostowej.

Poprzedni artykułPoczątek większej hossy na kryptowalutach?
Następny artykułCzy na polskim złotym to jedynie korekta? EURUSD w ciekawym miejscu
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.