Jak głęboka może być przecena na ropie naftowej?

0
223

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI. Przedstawiony horyzont czasowy obejmuje ostatnie kilka sesji giełdowych na interwale 1-godzinowym. Początek wykresu oznaczony został na lokalnym minimum, które znajduje się na poziomie cenowym 36,6 USD. Był to również moment zwrotu na północ i zmiany trendu rynkowego. Kolejne sesje ukształtowały wzrostowy swing, który oznaczamy tutaj jako falę XA.

Jak głęboka może być przecena na ropie naftowej?


WTI H1

źródło: xStation

Dalsze spadki

Czwartkowa sesja przynosi wybicie nowych minimów lokalnych. Cena WTI przebija pułap ostatnich dołków lokalnych, które ukształtowane były po kursie 39,6 USD. Przybliża to nas do realizacji struktury harmonicznej Leonarda, w której punkt B ukształtowany jest na wysokości mierzenia 50%. Dalsza część układu związana jest z przeceną poniżej strefy cenowej 38 dolarów. Zakończeniem układu jest mierzenie wewnętrzne 78,6% po cenie 37,6 USD.

Poprzedni artykułJakie są najlepsze godziny handlu na FOREX
Następny artykułCzy PLN przestanie tracić na wartości? – Uwaga na ten poziom cenowy!
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.