Jak może zareagować GBPUSD na dane z 10:30?

0
498

Dziś czekają nas ważne dane z Wielkiej Brytanii, dotyczące zatrudnienia w tym kraju. Na GBPUSD w ostatnim czasie widoczna jest coraz większa zmienność. W czasie dzisiejszych publikacji mogą wypełnić się ciekawe warianty na tej parze walutowej.

Wariant 1.

W przypadku reakcji popytowej, rynek może ponownie zaksięgować strefę technicznej reakcji, przy okrągłym poziomie 1.23000. W ostatnim czasie jest to skuteczna zapora podażowa. Warto zwrócić uwagę, że nieco wyżej znajduje się współczynnik 61.8% oraz zakończenie potencjalnej geometrycznej korekty pędzącej. Kabel może w trakcie danych makro zaksięgować te techniczne zgrupowanie.

GBPUSD, interwał H1

Jak może zareagować GBPUSD na dane z 10:30?

Wariant 2.

Jeżeli widoczne dzisiaj spadki będą kontynuowane, to rynek może napotkać techniczne wsparcie w okolicach okrągłego poziomu 1.22000. Popyt może się tam aktywować, ponieważ poza psychologicznym kursem i techniczną strefą, jest także współczynnik 61.8% oraz podstawa potencjalnej (szaroniebieskiej) struktury geometrycznej. Siła byków w tym technicznym rejonie może pokonać niedźwiedzi.

Warto zwrócić uwagę, że dwa opisane układy są potwierdzone przez współczynnik 61.8%, który bardzo często jest respektowany przez GBPUSD. Kabel lubi te wewnętrzne zniesienie Fibonacciego.

GBPUSD, interwał H1

Jak może zareagować GBPUSD na dane z 10:30?

Warto pamiętać, że przed testem opisanych wyżej potencjalnych miejsc odwrócenia, może powstać markowanie ceny (sztuczny popyt/sztuczna podaż), które będzie miało za zadanie wystraszyć niedoświadczonych traderów.

Zapamiętaj!

Zawsze warto zakładać przynajmniej dwa scenariusze, aby móc skutecznie zareagować na bieżąca sytuację na rynku.


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.