Jak rozgrywać sesję amerykańską?

0
413

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ujka na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego szczytu, który ukształtowany został na poziomie cenowym 107,00. Kolejne sesje ubiegały pod znakiem dominacji sprzedających, która doprowadziła do wyznaczenia minimum po kursie 104,00. Wskazany swing spadkowy stanowi dla nas podstawę do scenariusza harmonicznego, jaki prezentuję na poniższym wykresie.

Jak rozgrywać sesję amerykańską?


USDJPY H4

źródło: xStation

Przewaga kupujących

W ostatnich godzinach rynek wygenerował istotne potwierdzenie siły kupujących. Pojawił się nowy lokalny szczyt i w ramach tego potwierdzenie dla punktu B i C. Obecnym targetem dla notowań jest poziom cenowy 106,70. Zgodnie ze scenariuszem na formacji harmonicznej FT Pattern, punkt D znajduje się na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 88,6% fibo. Dodatkowym potwierdzeniem dla wskazanego oporu jest równość FE100 z użyciem fali BC.

Poprzedni artykułAnaliza logiczna na rynku FOREX
Następny artykułWraca zmienność na rynku Bitcoina
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.