Wraca zmienność na rynku Bitcoina

0
297

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty rynkowej – BTC. Analiza przedstawiona jest z perspektywy dość szerokiego interwału czasowego na formacjach świecowych 4-godzinowych. Pozwala to zaprezentować dynamikę BTCUSD na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Przez pierwszą część widocznego okresu, notowania poruszały się w wyraźnym trendzie spadkowym. W tym czasie ukształtowane zostało minimum w okolicy psychologicznej bariery cenowej ~ 10 000 dolarów. Poziom ten będzie z pewnością stanowił punkt odniesienia dla uczestników rynku jako istotny opór średnioterminowy.

Wraca zmienność na rynku Bitcoina


BTCUSD H4

źródło: xStation

Przewaga kupujących

Czwartkowa sesja przynosi wyraźny wzrost zmienności na rynku kryptowalut. W przypadku Bitcoina bronimy dolnego ograniczenia cenowego w okolicy 10 500 dolarów. Była to minimum czwarta próba wybicia dołem. Dzisiejszy handel podprowadza notowania do górnego ograniczenia trójkąta, która znajduje się obecnie na poziomie cenowym 10 900 dolarów. Poziomem odniesienia dla sprzedających powinna być strefa oporu po kursie 11 150 USD. Mamy tam bardzo silną biegunowość obszaru, która potwierdzona jest na współczynniku Fibonacciego 61,8%.

Poprzedni artykułJak rozgrywać sesję amerykańską?
Następny artykułRopa tanieje przed weekendem
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.