Ropa tanieje przed weekendem

0
277

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować przedział wahań na przestrzeni ostatnich kilku sesji. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego dołka, który ukształtowany został na poziomie cenowym 36,5 USD. Był to w zasadzie sam początek października i zmiana tendencji po kilku sesjach wyprzedaży.

Ropa tanieje przed weekendem


WTI H1

źródło: xStation

Przewaga sprzedających

Ostatnia sesja tego tygodnia, upływa pod znakiem lokalnej wyprzedaży na rynku ropy naftowej. Kurs wraca poniżej bariery 41 dolarów za baryłkę i otwiera przestrzeń dla układ korekcyjnego. Mamy tutaj przedstawiony schemat oparty na korekcie pędzącej AB=CD. Wyznacza to docelowy poziom wsparcia po kursie 39,6 USD. W ramach mierzenia Fibonacciego na całym swingu wzrostowym, możemy potwierdzić wspomniane wsparcie o współczynnik wewnętrzny 38,2%.

Poprzedni artykułWraca zmienność na rynku Bitcoina
Następny artykułSztuczny popyt na Ropie WTI? Bitcoin gotowy do wybicia
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.