Jak tani będzie amerykański dolar?

0
319

Zmiana sentymentu

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania dokonały przedziału wahań o rozpiętości około 2 500 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od minimum po kursie 3,7250. Końcówka września była jednak wyjątkowo optymistyczna dla kupujących amerykańską walutę.

Jak tani będzie amerykański dolar?


USDPLN H4

źródło: xStation

Target spadkowy

Skala wyprzedaży amerykańskiej waluty, pozwoliła osiągnąć target spadkowy w bardzo szybkim tempie. Rynek pogłębia dziś czwartkowe minimum i jest o krok od wypełnienia strefy popytowej 3,8000. Jest to poziom, który opiera się na schemacie korekty pędzącej z założeniem równości odcinków AB=CD. Wyraźny spadek awersji do ryzyka nie jest sprzyjającym elementem dla pozycji długich na amerykańskim dolarze. Kluczowe mogą być tu jednak formacje świecowe, które mogą potwierdzić nam zaangażowanie kupujących.

Poprzedni artykułCzy to będzie szczyt na Bitcoinie?
Następny artykułWIELKI KURS ANALIZY TECHNICZNEJ – Formacja harmoniczna Nietoperza
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.