Czy to będzie szczyt na Bitcoinie?

0
250

Szeroki schemat

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty rynkowej – BTC. Odnosimy się tutaj do szerokiego interwału tygodniowego, ponieważ ostatnie rozstrzygnięcia windują cenę Bitcoina na dawno nieobserwowane wyceny. Widoczny wykres obejmuje się okres ponad trzech lat notowań BTCUSD, gdzie widoczne jest historyczne maksimum w okolicy 20 000 dolarów. Kluczowym rozstrzygnięciem podczas ostatnich sesji było wybicie górą wierzchołka z 2019 roku, który ukształtowany jest na kluczowym mierzeniu wewnętrznym 61,8% fibo (13 300 USD).

Czy to będzie szczyt na Bitcoinie?


BTCUSD W1

źródło: xStation

Target wzrostowy

Sesja piątkowa napędza ostatnie wzrosty na rynku Bitcoina. Notowania są o krok od osiągnięcia jednej z kluczowych stref podażowych ~ 16 050 dolarów. Jest to pułap głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Opieramy się tutaj na układzie harmonicznym Gartleya, który zgodnie ze schematem XABCD odnosi się do punktu B na wysokości 61,8% oraz punktu D na wysokości 78,6%.

Poprzedni artykułBitcoin wypełnia układ harmoniczny. Dolar na poziomie Fibonacciego
Następny artykułJak tani będzie amerykański dolar?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.