Jak trwały będzie ten opór na Ethereum?

0
313

Dynamiczne wzrosty

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z głównych kryptowalut rynkowych – ETH. Kurs przedstawiony jest na szerokim interwale sesyjnym, który pozwala zaprezentować dynamikę Ethereum na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały przedział wahań o rozpiętości około 310 dolarów. Jest to związane z falą wzrostową, która przyniosła wzrost kursu o dokładnie 100%. Poziom odniesienia było bowiem 310 USD, które pojawiło się w pierwszej połowie września.

Jak trwały będzie ten opór na Ethereum?


ETHUSD D1

Potwierdzony opór

źródło: xStation

W ubiegłym tygodniu na rynku kryptowalut pojawiła się dynamiczna realizacja zysków. Na większości głównych monet cyfrowych widoczne były korekty spadkowe. Podobnie jest na rynku ETH, które w weekend zaczęło odrabiać straty. Poniedziałek rozpoczyna się od kontynuacji tendencji wzrostowej, która zbliża cenę do maksimum na poziomie 620 dolarów. W poniedziałkowe południe za 1 ETH trzeba zapłacić w okolicy 590 dolarów, a więc jesteśmy o krok od bariery 600 USD.

Poprzedni artykułMożliwa korekta 61,8% na złocie. Druga fala na Bitcoinie?
Następny artykułSilny poziom cenowy na rynku złota
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.