Silny poziom cenowy na rynku złota

0
339

Dynamiczne wzrosty

Poniższy wykres przedstawia notowania złota z perspektywy interwału dziennego. Oznacza to, że każda formacja świecowa zawiera zakres kursu z pojedynczej sesji w odniesieniu do czasu polskiego. W ten sposób otrzymujemy zakres wahań z ostatnich kilku miesięcy, który w ujęciu dolarowy wyniósł około 620 USD. Kluczowa dla obecnej analizy technicznej z dużego interwału czasowego, jest z pewnością fala wzrostowa, które zapoczątkowana została w drugiej połowie marca. Notowania z okolicy 1 450 dolarów za uncję, poszybowały w górę przebijając barierę 2 000 dolarów za uncję.

Silny poziom cenowy na rynku złota


GOLD D1

Potwierdzone wsparcie

źródło: xStation

Ostatnie tygodnie przynoszą ruchu korekcyjne i częściowe zniesienie wcześniejszej euforii. Rynek znacznie już oddalił się od wspomnianego wierzchołka z połowy sierpnia. Spadki przyspieszyły w bieżącym miesiącu i przyczyniły się do osiągnięcia ciekawej strefy technicznej. Wskazywany poziom wsparcia bazuje na silnej biegunowości obszaru oraz mierzeniu 50%  szerokiej fali wzrostowej. Na otwarciu nowego tygodnia rynek księguje analizowany poziom cenowy 1 765 dolarów za uncję. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji i obserwujemy formacje świecowe z interwału 4-godzinowego.

Poprzedni artykułJak trwały będzie ten opór na Ethereum?
Następny artykułCzy to okazja do kupna złota? Co przyniesie tydzień? – 30.11.2020
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.