Jaki kierunek obierze EURUSD?

0
572

Kwiecień rozpoczął się od odrabiania strat na rynku głównej pary walutowej. Po kilku spadkowych sesjach pod koniec marca, kurs EURUSD znalazł się wyraźnie poniżej okrągłego poziomu 1,1200. Po kilku dniach obecnego miesiąca, skala wahań na rynku Edka jest dość skromna. Lokalny wierzchołek potwierdził strefę oporu po kursie 1,1255 na mierzeniu 50% ze swingu spadkowego.

Jaki kierunek obierze EURUSD?

EURUSD H1

źródło: xStation

Wspomniana strefa podażowa zostaje aktualna w przypadku kolejnego podejścia na północ. Zakładamy taki scenariusz z uwagi na utrzymujący się lokalny, pozytywny sentyment. Poglądowa linia trendu wzrostowego wyznacza granicę do utrzymania dla kupujących. Ewentualne jej zanegowanie i trwałe wybicie dołem, otwiera przestrzeń do ataku na ostatni poziom wsparcia 1,1180.  

Jaki kierunek obierze EURUSD?
5 (100%) 1
Poprzedni artykułWykorzystanie Analizy Technicznej w codziennym tradingu. Każdy poniedziałek o 12:00
Następny artykułWykorzystanie technik Fibonacciego w tradingu
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.