Jaki może być pułap spadków na funcie brytyjskim?

0
162

Koniec korekty

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Kabla na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 290 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od zakończenia korekty spadkowej i nowego swingu wzrostowego. Tym samym na wykresie GBPUSD kontynuowany jest trend wzrostowy z perspektywy kilku interwałów czasowych.

Jaki może być pułap spadków na funcie brytyjskim?

GBPUSD H1

źródło: xStation

Target spadkowy

Wraz z rozpoczęciem piątkowej sesji azjatyckiej, na rynku Kabla rozpoczęła się wyprzedaż. Zakładając utrzymanie takiego scenariusza, szukamy potencjalnych targetów spadkowych. Kluczową strefą wsparcia powinien być poziom cenowy 1,3560. Wyznaczony został z połączenia dwóch technicznych mierzeń: wewnętrznego 61,8% fibo oraz geometria OneToOne.

Poprzedni artykułKiedy zakończy się korekta na Bitcoinie? Funt brytyjski w strefie Fibonacciego
Następny artykułPiątkowe odreagowanie na Ethereum
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.