Piątkowe odreagowanie na Ethereum

0
361

Koniec korekty

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ethereum na przestrzeni ostatnich kilku sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 400 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego w okolicy 1435 dolarów za ETH. Była to jednocześnie najwyższa wycena Ethereum w ujęciu dolarowy w historii. Dynamiczna jest również korekt spadkowa, która związana jest w dużej mierze z realizacją zysków wśród kupujących.

Piątkowe odreagowanie na Ethereum

ETHUSD H1

źródło: xStation

Target spadkowy

Piątek rozpoczął się od zmiany tendencji rynkowej na Ethereum. Notowania odbijają się nieco wyżej niż okrągła wartość 1000 dolarów. Lokalne wzrosty zbliżają się do strefy podażowej, ukształtowanej na mierzeniu 50%. Silnym potwierdzeniem dla wskazanego poziomu oporu, jest tutaj wyraźna biegunowość obszaru. W przypadku utrzymania bieżącej dynamiki, kurs powinien przetestować wskazany poziom techniczny podczas dzisiejszej sesji amerykańskiej.

Poprzedni artykułJaki może być pułap spadków na funcie brytyjskim?
Następny artykułKluczowe zamknięcie świecy tygodniowej. Czy to początek bessy na kryptowalutach?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.