Jaki sentyment panuje na rynku złota – kiedy warto sprzedawać metale szlachetne?

0
869

Początek listopada to wyraźne wyznaczenie dołka na rynku złota. Cena naruszyła ostatnie minima i wyrównała pułap z połowy października, po cenie 1480 dolarów za uncję. Dzisiejsza sesja to kolejna próba odreagowania notowań i wygenerowania korekty wzrostowej.

Jaki sentyment panuje na rynku złota   kiedy warto sprzedawać metale szlachetne?

GOLD H1

źródło: xStation

W związku z tym tworzymy target dla potencjalnej korekty. Pierwszy pułap wyznacza mierzenie 38,2% po cenie 1493 USD, które było wcześniej rozgrywane przez rynek. Przedstawiony wykres tyczy się interwału godzinowego, a więc atak na strefę oporu może być kwestią najbliższych godzin. Elementem decyzyjnym powinny być jak zawsze formacje świecowe na technicznej strefie podażowej.

Poprzedni artykułBitcoin (BTC) – Stagnacja i marazm. Czy inwestorzy ujawnią pazurki?
Następny artykułEthereum (ETH)- potrójny szczyt. Czekamy na podaż.
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.