Kapitał migruje z amerykańskiej waluty

0
155

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Kabla na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 220 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od swingu spadkowego na przełomie stycznia i lutego. Przełomowa okazała się sesja z pierwszego czwartku miesiąca, kiedy na rynku pojawiła się dynamiczna reakcja kupujących.

Kapitał migruje z amerykańskiej waluty

GBPUSD H1

źródło: xStation

Najbliższy opór

Tendencja z końcówki ubiegłego tygodnia kontynuowana jest również w obecnym. Nowe lokalne szczyty otwierają przestrzeń do dalszych wzrostów. Najbliższy target wyznaczamy z użyciem zewnętrznego mierzenia Fibonacciego 127,2%. Jest to strefa podażowa na poziomie cenowym 1,3810.

Poprzedni artykułBitcoin po 50 000? Jak zbudować dodatkową przewagę w tradingu na rynku FOREX?
Następny artykułNowy trend na rynku walut cyfrowych?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.