Nowy trend na rynku walut cyfrowych?

0
223

Realizacja zysków

Poniższy wykres przedstawia notowania kryptowaluty DASH na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 62 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 155 dolarów. Pozostaje to tegoroczne maksimum, które zostało ukształtowane w drugim tygodniu stycznia. Po tym fakcie pojawiła się dynamiczna realizacja zysków, a odrabianie strat nadal trwa.

Nowy trend na rynku walut cyfrowych?

DASH H4

źródło: xStation

Najbliższy opór

Na zakończenie pierwszego tygodnia lutego rozegrany został układ techniczny OneToOne. Notowania precyzyjnie zareagowały na lokalne wsparcie. Otwarcie obecnego tygodnia przynosi kontynuację kierunku północnego, a na horyzoncie pojawia się najbliższy opór. Mamy tutaj strefę podażową opartą na współczynniku Fibonacciego 61,8%. Poziom cenowy 132 dolarów uzyskuje potwierdzenie ze styczniowego wierzchołka.

Poprzedni artykułKapitał migruje z amerykańskiej waluty
Następny artykułUspokojenie na rynku ropy naftowej – Czy czeka nas zwrot?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.