Uspokojenie na rynku ropy naftowej – Czy czeka nas zwrot?

0
134

Realizacja zysków

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1,35 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 58,60 USD. Po tym fakcie na wykresie WTI pojawiła się dynamiczna wyprzedaż. Low zostało ukształtowane we wtorkowe popołudnie i osiągnęło pułap cenowy 57,25 USD.

Uspokojenie na rynku ropy naftowej   Czy czeka nas zwrot?

DASH H4

źródło: xStation

Najbliższy opór

W godzinach późno wieczornych notowania WTI osiągnęły głębokie mierzenie wewnętrzne 88,6% fibo. Tam też znajduje się aktualny opór cenowy dla kursu ropy naftowej. Analizowana strefa podażowa odnosi się do wyceny 58,45 dolarów za baryłkę WTI. W dniu dzisiejszym widzimy uspokojenie nastrojów i bardzo prawdopodobny staje się retest oporu.

Poprzedni artykułNowy trend na rynku walut cyfrowych?
Następny artykułPrzed nami rozstrzygnięcie na rynku Bitcoina
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.