Przed nami rozstrzygnięcie na rynku Bitcoina

0
270

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej – BTC, na interwale  30 – minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Bitcoina na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania BTCUSD ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 10 500 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 37 300 USD. Po tym fakcie na rynek kryptowalut wróciło zwiększone zaangażowanie strony popytowej.

Przed nami rozstrzygnięcie na rynku Bitcoina

BTCUSD M30

źródło: xStation

Formacja trójkąta

Szczyt wyznaczony na powyższym wykresie osiągnął pułap 47 900 USD. Od wtorku widzimy uspokojenie nastrojów, które zarysowało nam klasyczną formację trójkąta. W środowy poranek zbliżamy się do wygenerowania sygnału wzrostowego lub spadkowego, gdyż przestrzeń dla zmienności wewnątrz formacji praktycznie się kończy. Horyzontalny wsparcie na wykresie Bitcoina jest pułap mierzenia Fibonacciego 38,2% po cenie 43 900 dolarów.

Poprzedni artykułUspokojenie na rynku ropy naftowej – Czy czeka nas zwrot?
Następny artykułOkazja dnia na Złocie. Dolar na technicznych poziomach
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.