Kapitał wraca do japońskiego jena – Czy warto teraz sprzedawać euro?

0
285

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURJPY na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ejka na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji. W tym czasie notowania wyznaczyły przedział wahań o rozpiętości około 350 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego dołka po kursie 121,60. Był to moment, po którym kurs EURJPY rozpoczął kampanię wzrostową. Kluczowa była sesja z ubiegłego poniedziałku, gdzie notowania dynamicznie wyznaczyły wierzchołek po kursie 125,15.

Kapitał wraca do japońskiego jena   Czy warto teraz sprzedawać euro?


EURJPY H1

źródło: xStation

Target spadkowy

W ostatnim czasie rynek porusza się w lokalnej konsolidacji. Cena opiera się na mierzeniu wewnętrznym 38,2% fibo, które pochodzi z szerokiego swingu wzrostowego. Jest to poziom cenowy (123,75), który powinien zostać wybity w najbliższych godzinach. Zakładamy bowiem, że japońska waluta będzie zyskiwała do euro w najbliższym czasie. Docelowym targetem dla notowań jest pułap mierzenia Fibonacciego 61,8% po kursie 122,95.

Poprzedni artykułDane makro 17.11.2020 – sprzedaż detaliczna, zapasy biznesowe
Następny artykułCzy warto jeszcze kupować Ripple?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.