Czy warto jeszcze kupować Ripple?

0
539

Minima

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z głównych kryptowalut rynkowych – XRP. Rynek przedstawiony jest z perspektywy interwału sesyjnego, który obejmuje ostatnie kilka miesięcy wyceny Ripple. W tym czasie zmienność dopisywałam, a kurs wyznaczył zakres wahań o przedziale 2 400 pipsów. Minimum w prezentowany okresie wyznaczone zostało w marcu bieżącego roku. Był to moment paniki na rynkach finansowych i związanej z nią ogromnej awersji do ryzyka wśród inwestorów. 

Czy warto jeszcze kupować Ripple?


XRPUSD D1

źródło: xStation

Target wzrostowy

Silne wzrosty na Bitcoinie z pewnością wpływają na szeroki rynek kryptowalut. Jest to element, który rzutuje pozytywnym sentymentem na ogólne nastroje inwestorów. Widoczne jest to szczególnie podczas dwóch ostatnich sesji na XRPUSD. Obecny tydzień przynosi silne wzrosty, które otwierają przestrzeń dla kupujących. W przypadku utrzymania trendu wzrostowego, możemy oczekiwać kursu XRPUSD na poziomie 0,35 USD. Mamy tam bowiem dwa kluczowe mierzenia Fibonacciego, a mianowicie zewnętrzne 127,2% oraz wewnętrzne 61,8%.

Poprzedni artykułKapitał wraca do japońskiego jena – Czy warto teraz sprzedawać euro?
Następny artykułKurs Inwestowania metodą VSA
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.