Kapitał wraca na rynek kryptowalut – czy obecne odreagowanie Bitcoina będzie trwało?

0
314

Nerwowe spadki

Od połowy lutego notowania Bitcoina runęły na południe. Uzyskaliśmy w ten sposób odpowiedź, że w okresie globalnej paniki kapitał nie popłynął do kryptowalut. Waluty cyfrowe są bowiem w ostatnich tygodniach mocno skorelowane z indeksami giełdowymi, które również mocno straciły w ostatnim czasie. Absolutnie nie możemy być jeszcze pewni, czy korekta wzrostowa z ostatnich sesji ma szansę przerodzić się w większe odreagowanie. Odrabianie strat w przypadku Bitcoina przebiega jednak dość klarowanie. Rynki kryptowalut przyzwyczaiły nas już do większej dynamiki, ale obecnie uwaga inwestorów skierowana jest przede wszystkim na rynki akcyjne.  

Kapitał wraca na rynek kryptowalut   czy obecne odreagowanie Bitcoina będzie trwało?

 BTCUSD D1

źródło: xStation

Silny opór

Od otwarcia tego tygodnia wskazuję poziom docelowy dla notowań Bitcoina. Jest on wyznaczony za pomocą mierzenia Fibonacciego 61,8% oraz klasycznego OneToOne. Interesuje nas tutaj okrągły poziom cenowy 8000 dolarów za jednego Bitcoina. Jeszcze kilka dni temu licznik wskazywał zaledwie 4000 USD, dziś widzimy poziomy blisko 7000 USD.

Kapitał wraca na rynek kryptowalut – czy obecne odreagowanie Bitcoina będzie trwało?
4 (80%) 2
Poprzedni artykułPodstawowe mierzenia Fibonacciego na rynku FOREX
Następny artykułStabilizacja na dolarze kanadyjskim – czy zobaczymy retest tej strefy oporu?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.