Kiedy zakończy się konsolidacja na Bitcoinie?

0
353

Skala wahań

Patrząc na ostatnie tygodnie na rynku kryptowalut, widoczne jest umiarkowane uspokojenie dynamiki. Notowania BTCUSD poruszają się w zasadzie w obrębie cenowym 9000 – 10 000 dolarów. Jest to więc zmienność na poziomie około 10% w dość szerokim przedziale czasowym. Odnosząc się do zmienności z okresów trendowych, potwierdza to fakt, iż obecna dynamika stoi na niskim poziomie.

Kiedy zakończy się konsolidacja na Bitcoinie?


BTCUSD H4

źródło: xStation

Harmonia

Dla określenia zmienności z ostatnich tygodni, wyznaczamy górne i dolne ograniczenie, które tworzy nam formację trójkąta. W obecnym tygodniu zbliżamy się do wybicia z układu, ponieważ rozpiętość ograniczyła się do poziomu 200 dolarów. Utrzymując scenariusz pozytywny i zakładając wzrosty na Bitcoinie, możemy targetować kurs w okolicy 9600 USD. Jest to poziom, który pochodzi z układu harmonicznego Gartleya, który wyznacza pierwszy opór średnioterminowy dla notowań.

Poprzedni artykułWakacyjny trading na rynku FOREX
Następny artykułPLN zaczyna zyskiwać na wartości – Coraz niższa wycena USD
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.