PLN zaczyna zyskiwać na wartości – Coraz niższa wycena USD

0
390

Konsolidacja

Od kilku tygodni notowania USDPLN pozostają poniżej bariery 4,0000. Możemy tutaj przytoczyć datę początku czerwca, jako moment od kiedy kurs oscyluje pomiędzy 3,90 – 4,00. Biorąc pod uwagę okres 1,5 miesiąca oraz tą właśnie parę walutową, możemy określić tą zmienność jako umiarkowaną. Po ostatnich wierzchołkach prowadzimy linię górnego ograniczenia, która jest wyjątkowo silnie broniona. Kilkukrotnie wydawało się, że kurs wybije się w kierunku bariery (4,0000), jednak to strona podażowa pozostaje dominująca.

PLN zaczyna zyskiwać na wartości   Coraz niższa wycena USD


BTCUSD H4

źródło: xStation

Podwójne wsparcie

Element zaangażowania sprzedających widoczny jest podczas dzisiejszej sesji. Notowania testują lokalne wsparcie, które oparte jest o poprzednie minimum oraz mierzenie Fibonacciego 78,6%. Jest to okrągły poziom cenowy 3,9300. Nadal aktualne jest również kluczowe wsparcie cenowe 3,8900. Jest to poziom, który stanowił w czerwcu bardzo silne ograniczenie popytowe. Zakładając wybicie lokalnego wsparcia, notowania powinny dość dynamicznie zejść w rejony 3,89 – 3,90.

Poprzedni artykułKiedy zakończy się konsolidacja na Bitcoinie?
Następny artykułProfesjonalna Analiza Techniczna z Fibonacci Team
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.