Kiedy zakończy się korekta na Ethereum?

0
470

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania kryptowaluty Ethereum na interwale 4-godzinowym. Przedstawiony horyzont czasowy obejmuje ostatni miesiąc notowań ETHUSD. Analizę rozpoczynamy więc od końcówki lipca, kiedy to wycena Ethereum znajdowała się w pobliżu okrągłego kursu 300 dolarów.

W pierwszej połowie sierpnia budowana była fala wzrostowa, na której bazujemy z technicznym scenariuszem. Wyznaczony szczyt znajduje się na poziomie cenowym 442 USD i stanowi najwyższy pułap od mniej więcej dwóch lat.

Kiedy zakończy się korekta na Ethereum?


ETHUSD H4

źródło: xStation

Spadek dynamiki

Z szerokiej perspektywy czasowej na wykresie ETHUSD możemy wyznaczyć strefę popytową 358 dolarów. Jest to poziom, który znajduje silne potwierdzenie horyzontalne na wcześniejszych dołkach. Dokonując szerokiego pomiaru FE100 uzyskujemy precyzyjne potwierdzenie wspomnianej strefy popytowej. W ujęciu lokalnym odnosimy się do korekty pędzącej AB=CD na podstawie, której opór stanowi poziom cenowy 395 dolarów.

Poprzedni artykułCo dalej z ceną srebra?
Następny artykułUwaga na ten poziom popytowy
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.