Kluczowa strefa cenowa na Ethereum

0
176

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 225 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 1 932 USD. Weekendowe notowania to okres kiedy wartość kryptowaluty ETH wyraźnie spadała. W poniedziałkowy wieczór na rynku ETHUSD pojawiły się lokalne minima po kursie 1 707 USD.

Kluczowa strefa cenowa na Ethereum

ETHEREUM H1

źródło: xStation

Strefa podażowa

Sesja wtorkowa i środowa upływa pod znakiem trendu bocznego. Rynek porusza się w orientacyjnym zakresie 100 dolarów, a kluczowy jest tutaj opór po cenie 1 795 USD. Wskazana strefa górnego ograniczenia bazuje na mierzeniu Fibonacciego 38,2% i odnosi się do wspomnianego wcześniej kursu. Z uwagi na ilość ataków na poziom oporu, każde kolejne podejście będzie stwarzało duże prawdopodobieństwo wybicia górą.

Poprzedni artykułOstatni bastion Fibonacciego na dolarze. Piąta fala na Bitcoinie?
Następny artykułCoraz bliżej sygnału transakcyjnego na ropie naftowej
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.