Coraz bliżej sygnału transakcyjnego na ropie naftowej

0
190

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania czarnego złota ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 8,20 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się w ramach trwającego swingu wzrostowego. W tym czasie cena ropy naftowej przekraczała 60 dolarów za baryłkę. Wierzchołek cenowy został ukształtowany w pierwszym tygodniu marca i osiągnął pułap 68 dolarów za baryłkę.

Coraz bliżej sygnału transakcyjnego na ropie naftowej

WTI H1

źródło: xStation

Strefa popytowa

W ostatnim czasie notowania wrócił do kluczowej strefy wsparcia na rynku ropy naftowej. Odnosimy się tutaj do pułapu mierzenia 50% ze wspomnianego swingu wzrostowego. Wyznaczony poziom popytowy to strefa cenowa 63,60 USD. Z każdym kolejnym testem prawdopodobieństwo wybicia dołem rośnie, a układ rozważamy jako szansę na sygnał spadkowy. Zanegowanie strefy i zamkniecie formacji świecowych poniżej 63,80 USD, może być ciekawym scenariuszem na pogłębienie wyprzedaży WTI.

Poprzedni artykułKluczowa strefa cenowa na Ethereum
Następny artykułPiątkowy scenariusz na rynku złota
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.