Piątkowy scenariusz na rynku złota

0
170

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 15-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 36,3 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od kluczowego swingu spadkowego, który kształtowany był podczas czwartkowej sesji azjatyckiej. Wtedy to nastąpiło odbicie od poziomu cenowego 1 755 dolarów za uncję. Do otwarcia czwartkowej sesji amerykańskiej na rynku złota dominowali sprzedający.

Piątkowy scenariusz na rynku złota

GOLD M15

źródło: xStation

Strefa harmoniczna

Podczas odreagowania rynek zaksięgował klasyczne mierzenie 50%. Stwarza to możliwość ukształtowania układu harmonicznego z punktem B na wspomnianym pułapie. Na piątkowym otwarciu sesji europejskiej, notowania walczą o wybicie wewnętrznego mierzenia Fibonacciego 61,8%. Taki rozwój wydarzeń otworzyłby drogę do wypełnienia scenariusza XABCD. Poziom oporu znajduje się bowiem na wysokości głębokiego 78,6% fibo po cenie 1 748 dolarów za uncję.

Poprzedni artykułCoraz bliżej sygnału transakcyjnego na ropie naftowej
Następny artykułCzy to dobry moment na kupno europejskiej waluty?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.