Czy to dobry moment na kupno europejskiej waluty?

0
227

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Edka na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 155 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1,1835. Po tym fakcie na wykresie głównej pary walutowej pojawił się wyraźny popyt. Wycena wspólnej waluty dynamicznie skoczyła względem amerykańskiego dolara.

Czy to dobry moment na kupno europejskiej waluty?

EURUSD H1

źródło: xStation

Strefa popytowa

Poniedziałkowe otwarcie ma miejsce w rejonie piątkowych minimów. Ponownie przybliża to wykres w rejony technicznego wsparcia 1,1868. Wskazana strefa popytowa oparta jest na głębokim mierzeniu wewnętrznym 78,6% fibo. Na formacja świecowych widoczne są już długie dolne cienie, jednak brakuje nam nadal pełnego zaksięgowania analizowanego poziomu wsparcia.

Poprzedni artykułPiątkowy scenariusz na rynku złota
Następny artykułLokalna strefa sprzedażowa na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.