Lokalna strefa sprzedażowa na Bitcoinie

0
215

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej BTC na interwale 15-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 4 450 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego wierzchołka cenowego po kursie 59 650 USD. Kolejne godziny przyniosły dynamiczną wyprzedaż Bitcoina i osiągnięcie niedzielnego low po kursie 55 200 USD.

Lokalna strefa sprzedażowa na Bitcoinie

BITCOIN M15

źródło: xStation

Strefa podażowa

Niedzielne notowania wyznaczyły lokalny wierzchołek w okolicy kluczowego oporu. Odnosimy się tutaj do wewnętrznego mierzenia Fibonacciego 61,8%. Poniedziałkowe otwarcie przynosi nam kolejną okazję na pełne zaksięgowanie analizowanej strefy podażowej. Poziom oporu odnosi się do wyceny 57 940 dolarów za Bitcoina.

Poprzedni artykułCzy to dobry moment na kupno europejskiej waluty?
Następny artykułHossa czy Bessa? Które wykresy obserwować? | dr Przemysław Kwiecień, 22.03.2021
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.